Svoju snažnu namjeru za učvršćivanje stabilnosti i liderske pozicije Hypo banke u Bosni i Hercegovini, Hypo Alpe Adria je pokazala i u proteklom periodu. Kroz kadrovske promjene koje su u redove Hypo Alpe Adria Banke u BiH dovele izvrsnog stručnjaka i međunarodno priznatog poznavatelja ekonomskih kretanja na regionalnom nivou, gospodina Alexandera Pickera, Hypo Alpe-Adria-Bank International je pokazala spremnost da koristeći talenat, iskustvo i predanost zaposlenih, poslovanje u našoj državi dodatno unaprijedi. Gosp. Picker po zanimanju je pravnik i iza sebe ima dvadesetdvogodišnje iskustvo u bankarskom sektoru te na mjesto direktora Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. dolazi sa pozicije direktora sestrinske kuće Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. Slovenija. Prije svoga angažmana u Hypo Alpe Adria obnašao je vodeće funkcije u Bank Austria u Rusiji i Poljskoj, te bio na poziciji izvršnog direktora UniCredit Banke u Kazahstanu i Srbiji.
Svoju snažnu namjeru za učvršćivanje stabilnosti i liderske pozicije Hypo banke u Bosni i Hercegovini, Hypo Alpe Adria je pokazala i u proteklom periodu.
Kroz kadrovske promjene koje su u redove Hypo Alpe Adria Banke u BiH dovele izvrsnog stručnjaka i međunarodno priznatog poznavatelja ekonomskih kretanja na regionalnom nivou, gospodina Alexandera Pickera, Hypo Alpe-Adria-Bank International je pokazala spremnost da koristeći talenat, iskustvo i predanost zaposlenih, poslovanje u našoj državi dodatno unaprijedi.
Gosp. Picker po zanimanju je pravnik i iza sebe ima dvadesetdvogodišnje iskustvo u bankarskom sektoru te na mjesto direktora Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. dolazi sa pozicije direktora sestrinske kuće Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. Slovenija. Prije svoga angažmana u Hypo Alpe Adria obnašao je vodeće funkcije u Bank Austria u Rusiji i Poljskoj, te bio na poziciji izvršnog direktora UniCredit Banke u Kazahstanu i Srbiji.
Poziciju direktora Hypo banke gosp Picker je preuzeo od gosp. Michaela Vogta koji je u protekle dvije godine vršio ovu dužnost. Gdin Picker sa specifičnim znanjima i vještinama koje posjeduje je optimalno rješenje za sprovođenje strategije dodatnog unaprjeđenja poslovanja na bosanskohercegovačkom tržištu koje je za Hypo Alpe Adria ključno tržište zajedno sa ostalim zemljama JI Europe.
„Nova pozicija je uvijek novi izazov. Moje iskustvo mi govori da sam na pravom mjestu u pravo vrijeme, ali i da se od mene i moga rada očekuje mnogo. Hypo Alpe Adria u Bosni i Hercegovini je specifična i ima ogroman potencijal. Nastavljamo sa daljom optimizacijom poslovnih procesa, potrebno je kvalitetnije posložiti prioritete te uspješno završiti narednu fazu procesa restrukturiranja“, kazao je Alexander Picker te dodao: „Svoj dolazak u Hypo Alpe Adria u BiH vidim i kao otvaranje dodatnih prilika za rast poslovanja na tržištu koje je prihvatilo našu misiju, usluge i partnerstvo Podrška svih zaposlenika je ključna kako bismo postigli ciljeve i zadatke koji su pred nama.“
Pored nove poslovne energije i ideja koje gospodin Picker donosi, dodatnom učvršćivanju pozicije na kojoj se Hypo nalazi kao i osiguranju kvalitete cijelog sektora svakako doprinosi i povećanje osnovnog kapitala Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. u iznosu od 20 milijuna KM koje je realizirano početkom marta/ožujka putem direktne uplate novčanih sredstava od strane Hypo International-a u fond rezervi banke.
Također je donesena odluka o povećanju dioničkog kapitala u iznosu 20 milijuna KM putem emisije dionica i odluka o emisiji vrijednosnih papira putem zatvorene prodaje. Po dobijanju suglasnosti od mjerodavnih tijela te nakon okončanja zakonskog postupka za povećanje dioničkog kapitala on će iznositi 213 milijuna KM.
„Dokapitalizacija i dodatno investiranje naše matične kuće u Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. jasno govori i šalje jednostavno i razumljivu poruku da naši vlasnici računaju na ovo tržište. Hypo Alpe Adria banka će u 2012. nastaviti sa unaprjeđenjem poslovnih rezultata, sa uvijek spremnim odgovorom na moguće izazove, a sve u cilju građenja stabilnog bankarskog i ekonomskog tržišta Bosne i Hercegovine,“ rekao je gospodin Picker.
Trenutno, adekvatnost kapitala Hypo banke iznosi 14,4%, a nakon realizacije povećanja dioničkog kapitala dosegnut će 18%.